• Category Archives Διακρίσεις
  • Ο Γιοβάς Ανέστης κλήθηκε για το 1ο Τοπ 8

    Ο ΓΙΟΒΑΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΚΛΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΟ 1Ο ΤΟΠ 8

    Για το 1ο τοπ οχτώ των παίδων κλήθηκε ο αθλητής του Άδωνη Γιοβάς Ανέστης ο οποίος βρίσκεται στην 2η θέση των παίδων και θα μας εκπροσωπήσει στις 12 και 13 Δεκεμβρίου 2009 στην αίθουσα πινγκ πονγκ στο Σ.Ε.Φ., επίσης αναπληρωματικός στην ίδια κατηγορία είναι ο αθλητής του Άδωνη Οικονόμου Γρηγόρης που βρίσκεται στην 11η θέση της σχετικής λίστας.

    Επίσης να σημειωθεί ότι αναπληρωματικός στην λίστα των νέων ανδρών και στην θέση 12 είναι ο προπονητής της ομάδας μας Καλαϊτζής Δημήτρης, που φέτος παίζει δανεικός στην Φιλία Ορεστιάδας.

    29-11-2009


  • Κάποιος να τους σταματήσει!

    Οι παίδες του Άδωνι πάνε να μας τρελάνουν φέτος, μετά την πρόκριση τους στο κύπελλο ανδρών Βορείου Ελλάδος, την πρόκριση στις τελικές φάσεις παίδων  αλλά και εφήβων, ήρθε και η πρόκριση στους νέους άνδρες το Σάββατο 28-11-2009 στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ..

    ping-pong 060_resize

    Το Σάββατο αγωνίστηκαν έντεκα ομάδες νέων ανδρών σε τρεις ομίλους και πρόκριση του πρώτου από κάθε όμιλο.
    Ο Άδωνις αλλά και  ο Αίας κληρώθηκαν και πάλι μαζί στον 2ο όμιλο μαζί με τους ΧΑΝ Καλαμαρίας και ΠΕΡΑ Θες/νίκης. Έτσι ο ΄Αδωνις κέρδισε διαδοχικά το ΠΕΡΑ με 3-0 από μία νίκη οι Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης και Ραμπότας Εμμανουήλ, την ΧΑΝΚ με 3-1 δύο νίκες ο Γιοβάς Ανέστης και μία ο Οικονόμου Γρηγόρης και τέλος τον ΑΙΑΝΤΑ με 3-0 από  μία νίκη οι συνήθεις ύποπτοι  Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης και Ραμπότας Εμμανουήλ, αγωνίστηκε επίσης και ο Παπασάβογλου Στέφανος.
    Ενώ ο ΑΙΑΣ τερμάτισε τέταρτος έχοντας άλλες δύο ήττες από την ΧΑΝΚ με 3-0 και από το ΠΕΡΑ με 3-2 τις νίκες ο Διδασκάλου Παύλος και Μηλιάς Μιχάλης, αγωνίστηκε επίσης και ο Λαδάς Δημήτρης.
    Εκτός από τον Άδωνι προκρίθηκαν και οι Απόλλων Καλαμαριάς και ΧΑΝΘ.

    Στις νέες γυναίκες αγωνίστηκαν επτά ομάδες σε δύο ομίλους με την πρόκριση να παίρνουν ο πρώτος του κάθε ομίλου.
    Ο ΑΙΑΣ κληρώθηκε στον 2ο όμιλο και τερμάτισε στην Τρίτη θέση, αναλυτικά στο πρώτο αγώνα έχασε 3-0 από το ΠΕΡΑ, μετά κέρδισε με 3-2 τον Απόλλων Βόλου από μία νίκη η Τέκου Αναστασία και η Ντοκμετζή Νικολέτα και νίκη στο διπλό με τις Ντοκμετζή Νικολέτα- Κιόση Μαρία και στον τελευταίο αγώνα χάσαμε 3-0 από την ΧΑΝΚ, επίσης αγωνίστηκε και η Ανανιάδου Σοφία. Τελικά προκρίθηκαν οι ΧΑΝΘ και ΧΑΝΚ.

    29-11-2009


  • Πρόκριση Άδωνη στο ομαδικό εφήβων

    ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΕΦΗΒΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΑΔΩΝΙ

    Η προκριματική φάση του ομαδικού εφήβων νεανίδων Βορείου Ελλάδος έλαβε χώρα το Σαββατοκύριακο 21 και 22 Νοεμβρίου, στις νεανίδες αγωνίστηκαν 7 ομάδες και στους εφήβους 12 ομάδες.

    Ο σύλλογος μας εκπροσωπήθηκε με τρεις ομάδες, μια νεανίδων (Αιας) και δύο εφήβων (Αιας και Άδωνις).

    Στους έφηβους οι αγώνες έγιναν σε δύο φάσεις, η πρώτη το Σάββατο, με τις 12 ομάδες χωρισμένες σε τρεις ομίλους από τους οποίους ο πρώτος κάθε ομίλου προκρίνεται στην δεύτερη φάση.

    Και οι δυο ομάδες μας (Αιας και Άδωνις) κληρώθηκαν στον δεύτερο γκρουπ με αντιπάλους την ΧΑΝ Καλαμαριάς και τον Πας Εχέδωρο με τον Άδωνι να παίρνει την πρώτη θέση με τρεις νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

    Αναλυτικά: Άδωνις – Πας Εχέδωρος 3 – 0
    από μία νίκη οι Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης και Ραμπότας Εμμανουήλ.
    Άδωνις – ΧΑΝ Καλαμαριάς 3 – 2
    Στο κρίσημο αγώνα του ομίλου οι παίχτες μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και τελικά τα κατάφεραν με δύο νίκες από τον Γιοβά Ανέστη, μία νίκη από τον Οικονόμου Γρηγόρη και το διπλό με τους Γιοβά – Οικονόμου.
    Και στο τελευταίο αγώνα Άδωνις – Αίας 3 – 0 από μία νίκη οι Οικονόμου Γρηγόρης, Ραμπότας Εμμανουήλ και Παπασάβογλου Στέφανο.

    Ενώ ο Αίας τερμάτισε τέταρτος στον όμιλο και εκτός από τον αγώνα με το Άδωνι έπαιξε:
    Αίας – ΧΑΝ Καλαμαριάς 0 – 3 και Αίας – Πας Εχέδωρος 2 – 3
    οι νίκες από τους Λαδά Δημήτρη και Μηλιά Μιχάλη ενώ αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος Δημήτρης, Παυλίδης Αλέξανδρος και Λαδάς Αλέξης.

    Στην δεύτερη φάση εκτός από τον Άδωνι προκρίθηκαν και οι Απόλλων Καλαμαριάς και ΧΑΝΘ.

    Έτσι την Κυριακή στην δεύτερη φάση αγωνιστήκαμε αναλυτικά:

    1ος αγώνας ΑΔΩΝΙΣ – ΧΑΝΘ : 3 – 1

    Παπασαβογλου Στ. – Ζουργος Αχ : 1-3 ( 9-11, 5-11, 11-3, 3-11)

    Γιοβάς Αν – Συμεωνίδης Γ : 3-2 ( 10-12, 11-6, 12-10, 8-11, 11-5)

    Οικονόμου Γρ – Ξανθόπουλος Χρ : 3-0 ( 11-5, 11-7, 12-10)

    Γιοβάς Αν – Ζουργος Αχ : 3-2 ( 8-11, 11-6, 5-11, 11-6, 11-2).

    2ος αγώνας ΑΔΩΝΙΣ – Απ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ : 0 – 3

    Κιώσης Β – Σιαμίδης Π : 0-3 ( 3-11, 4-11, 4-11)

    Οικονόμου Γρ – Νάκος Ι : 1-3 ( 7-11, 7-11, 11-9, 9-11)

    Παπασαβογλου Στ. – Χρομ Μ : 0-3 ( 9-11, 6-11, 2-11)

    Έτσι οι δύο ομάδες που προκρίθηκαν για την τελική Πανελλήνια φάση του ομαδικού είναι ο ΑΔΩΝΙΣ και ο Απόλλωνας Καλαμαριάς.

    Στις νεανίδες η ομάδα μας δεν τα κατάφερε, κληρώθηκε στον δεύτερο όμιλο με αντιπάλους:
    το ΠΕΡΑ ,την ΈΔΕΣΣΑ και την Ένωση Αρμενίων και με ισάριθμες ήττες αποκλίστηκε από την τελική φάση.
    Αγωνίστηκαν οι Τέκου Αναστασία, Ντοκμετζή Νικολέτα, Κιόση Μαρία και Ανανιάδου Σοφία.

    22-11-2009


  • ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΑΔΩΝΙ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ

    Το ομαδικό παίδων – κορασίδων μας έδωσε πολλές χαρές αλλά και μια πικρή γεύση  στο τέλος.

    Οι αγώνες έγιναν το Σάββατο 31-10-2009 στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ..  Συμμετείχαν 16 ομάδες παίδων και 8 ομάδες κορασίδων από Θεσσαλονίκη, Ιωάννινα,  Βέροια,  Λάρισα,  Κοζάνη,  Βόλο, Πολύγυρο και  Έδεσσα. Χωρίστηκαν σε 4 ομίλους τα αγόρια και σε 2 ομίλους τα κορίτσια και από κάθε όμιλο ο καλύτερος προκρίθηκε στην τελική φάση του ομαδικού που θα γίνει στις 27 με 30 Μαρτίου του 2010.

    Τα σωματεία μας παράταξαν 3 ομάδες, δύο παίδων ( Αίας και Άδωνις) και μία κορασίδων (Αίας). Στην πρόκριση έφτασε σχετικά  εύκολα η ομάδα του Άδωνι που κλήθηκε να αγωνιστή στον 2ο όμιλο και κέρδισε κατά σειρά τους αντιπάλους του, πρώτα την ΑΣ Δύναμη Λάρισσας με σκορ 3-0  από μία νίκη οι Οικονόμου Γρηγόρης, Ραμπότας  Εμμανουήλ και  Παπασάβογλου  Στέφανος. Μετά με το ίδιο σκορ 3-0 έκαμψαν και την αντίσταση της ΟΕΑ Βέροιας  από μία νίκη οι  Οικονόμου Γρηγόρης, Γιοβάς Ανέστης και  Παπασάβογλου  Στέφανος. Και στον τελευταίο αγώνα (στον εμφύλιο μας) κέρδισαν τον Αίαντα με σκορ 3-0 από μία νίκη οι  Γιοβάς Ανέστης, Ραμπότας  Εμμανουήλ και  Παπασάβογλου  Στέφανος.

    Εικόνα 005_resize

    Μεγάλη προσπάθεια κατέλαβαν και οι παίδες του Αία που με 1 νίκη και 2 ήττες κατέλαβαν την 3η θέση του 2ο ομίλου. Αναλυτικά στο πρώτο αγώνα αντιμετωπίσαμε την  ΟΕΑ Βέροιας και μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα χάσαμε με σκορ 3-1 την νίκη πέτυχε ο Λαδάς Δημήτρης. Στον δεύτερο αγώνα ήμασταν ποιο συγκεντρωμένοι και επικρατήσαμε  της  ΑΣ Δύναμης  Λάρισσας με σκορ 3-1 με δύο νίκες του Λαδά Δημήτρη και μία νίκη από τον Μηλιά Μιχάλη. Στο τελευταίο αγώνα αντιμετωπίσαμε τον Άδωνι και χάσαμε αναμενόμενα με 3-0 σκορ. Επίσης με την ομάδα του Αίαντα αγωνίστηκαν οι  Λαδάς Αλέξης, Παπαδόπουλος Δημήτρης και Παυλίδης Αλέξανδρος.

    Εικόνα 002_resize

    Τα κορίτσια μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και αγωνιζόμενες στον 2ο όμιλο τερμάτισαν με τριπλή ισοβαθμία στην 1η θέση αλλά για ένα και μόνο γκέιμ τελικά τερμάτισαν 2ες . Αναλυτικά στον πρώτο αγώνα κερδίσαμε τον ΑΟ Θερμαίο με σκορ 3-0 Άνευ αγώνα γιατί η μία παίκτρια τους είχε αθεώρητο  δελτίο. Στον δεύτερο αγώνα αντιμετωπίσαμε την ΟΕΑ Βέροιας και μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα με έντονο σασπένς κερδίσαμε με σκορ 3-1, δύο νίκες η Τέκου Αναστασία και μία νίκη η Ντοκμετζή Νικολέτα. Στον τρίτο και ποιο καθοριστικό αγώνα με αντίπαλο την Ένωση Αρμενίων δεν τα καταφέραμε και χάσαμε με σκορ 3-1 την νίκη η  Τέκου Αναστασία , αγωνίστηκαν επίσης και η Ανανιάδου Σοφία και η Κιόση Μαρια.  Έτσι μείναμε στο τέλος με την πίκρα του αποκλεισμού από την τελική φάση.

    Οι ομάδες που κροκρίθηκαν για την τελική φάση είναι οι εξής: στους παίδες οι Απόλλων Καλαμαριάς , Α.Φ.Θ. ΑΔΩΝΙΣ,   Χ.Α.Ν.Θ. και Α.Ο. Θερμαίος. Και στις κορασίδες οι  ΟΕΑ Εδεσσας και  Ένωση Αρμενίων.

    01-11-2009


  • ΔΙΠΛΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

    ΔΙΠΛΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

    Δύο οι προκρίσεις για τις ομάδες μας εχτές Σάββατο 24-10-2009, ο Αίαντας με τους άντρες και ο Άδωνις με τους μικρότερους αθλητές μας προκρίθηκαν στην τελική  φάση του κυπέλλου Βορείου Ελλάδος.

    Αναλυτικά ο Αίας κληρώθηκε στον πρώτο όμιλο με δύο αντιπάλους τον  ΓΣ Μακάμπη και την  ΧΑΝ Καλαμαράς,  στο πρώτο αγώνα αγωνίστηκε με την ΧΑΝΚ και επιβληθήκαμε με 4-1 με 2 νίκες του Καλαϊτζή Παναγιώτη, 1 νίκη του Μακέδα Τόμυ και άλλη 1 νίκη από τον Κρυωνά Γιώργο ενώ στο διπλό αγωνίστηκε και ο μικρός μας αθλητής Λαδάς Δημήτρης. Και στον επόμενο αγώνα με τον ΓΣ Μακάμπη του οποίου επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 από 1 νίκη οι  Καλαϊτζής Παναγιώτης,  Μακέδας Τόμυ και  Κρυωνάς Γιώργος και 1 νίκη στο διπλό από  Καλαϊτζής – Μακέδα.

    Ο Άδωνις κληρώθηκε στον τέταρτο όμιλο με τρεις αντιπάλους και επιβλήθηκε κατά σειρά του Ελλανιαίου Ζευς 4-0 άνευ αγώνα γιατί ο ένας από τους αντιπάλους είχε αθεώρητο   δελτίο, στον δεύτερο αγώνα νικήσαμε τον ΜΑΣ Αετό με 4-0 από 1 νίκη οι Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης και Ραμπότας Εμμανουήλ και 1 νίκη στο διπλό  Ραμπότας – Παπασάβογλου Στέφανος και στο τρίτο και ποιο καθοριστικό αγώνα νικήσαμε και τον ΑΟ Θερμαίο με 4-1  με 2 νίκες του  Γιοβά Ανέστη,1 νίκη του Οικονόμου Γρηγόρη και το διπλό με τους Γιοβά –Οικονόμου.

    Έτσι και οι δύο ομάδες μας προκρίθηκαν στα τελικά του κυπέλλου Βορείου Ελλάδος στις 27-28 Φεβρουαρίου 2010.  Επίσης  προκρίθηκαν από τους δύο υπόλοιπους ομίλους  ο ΑΟ Πολυγύρου και ΠΑΣ Εχέδωρος

    25-10-2009


  • Προκριματικοί Εφήβων-Νεανίδων 17 Οκτωβριου 2009

    ΜΙΑ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

    Το Σάββατο  17 -10-2009 έγινε  η προκριματική φάση του απλού εφήβων – νεανίδων   στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ.  και μετείχαν από τις δύο ομάδες μας 13 έφηβοι και 4 κορασίδες σε σύνολο 75 εφήβων και  39 νεανίδων αντίστοιχα, οι αθλητές μας στην πλειοψηφία τους είναι ηλικιακά πιο μικροί από αυτήν την κατηγορία, αλλά οι εμπειρίες που αποκόμισαν σίγουρα θα τους βοηθήσουν στο μέλλον.

    Η πρόκριση ήρθε από τον Οικονόμου Γρηγόρη  (Άδωνις) κερδίζοντας διαδοχικά τους Ράπτη (ΧΑΝΚ) με 3-0, Ισαακίδη (Βέροια) με 3-0, Χρομ Μιχάλη (Απ. Καλαμαριάς) που ήταν και ο αγώνας κλειδί για την πρόκριση με 3-2 ενώ βρέθηκε να χάνει στην αρχή με 2-0 σετ μετά όμως με πάρα πολύ καλή απόδοση και πείσμα κατάφερε να γυρίσει των αγώνα και να επικρατήσει τελικά, να σημειωθεί ότι το τελευταίο σετ έληξε 11-09. Και στο αγώνα για την πρόκριση επικράτησε και του Παπαδόπουλου (Περα Θ.) με 3-1.

    Αναλυτικά οι υπόλοιποι αθλητές μας έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν και πλασαρίστηκαν στις εξής θέσεις: στο απλό παίδων ο Γιοβάς Ανέστης (Άδωνις) έδωσε αγώνα για την πρόκριση αλλά έχασε με 3-2 τελικά και πλασαρίστηκε στους 10 καλύτερους με 3 νίκες και 1 ήττα, στους 20 καλύτερους πέρασε ο Παπασάβογλου Στέφανος (Άδωνις) με 2 νίκες και 1 ήττα, οι υπόλοιποι αθλητές μας που αγωνίστηκαν είναι οι Διδασκάλου Παύλος (Αίας), Ραμπότας Εμμανουήλ,  Λαδάς Αλέξης (Αίας), Κιόσης Βασίλης (Άδωνις),  Μηλιάς Μιχάλης  (Αίας),  Παυλίδης Αλέξανδρος (Αίας), Λάτκας Θανάσης (Άδωνις), Λαδάς Δημήτρης  (Αίας) , Παπαδόπουλος Δημήτρης (Αίας) και Σαρρής Αντώνης (Αίας). Και στα κορίτσια οι Τέκου Αναστασία (Αίας)  και Κίοση Μαρία (Αίας) , Ντοκμετζή Νικολέτα (Αίας) και Ανανιάδου Σοφία (Αίας).

    Σε διπλά και μικτά τις καλύτερες θέσεις πήραμε με τους: Γιοβά –Οικονόμου που έχασαν στον αγώνα πρόκρισεις με 3-2 σετ (11-06 το 5ο σετ) και πλασαρίστηκαν στην καλύτερη 6άδα και στο μικτό με Γιοβά – Τέκου που έφτασαν μέχρι τους 12 καλύτερους.

    Διάφορα στιγμιότυπα από τους αγώνες

    Διάφορες  φωτογραφίες από τους αγώνες

    [nggallery id=9]


  • ΠΕΝΤΕ ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΣ

    ΠΕΝΤΕ ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΣ

    Το Σάββατο  26 -09-2009 διεξάχθει  η προκριματική φάση των Παίδων- Κορασίδων  στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ. και μετείχαν από τις ομάδες μας 12 παίδες και 4 κορασίδες σε σύνολο 78 παίδων και  35 κορασίδων  αντίστοιχα.

    Πέντε είναι οι προκρίσεις που κερδίσαμε αναλυτικά:  3 στο ατομικό παίδων με τους Γιοβά Ανέστη (Άδωνις) να έχει πάρει την πρόκριση επειδή είναι το νούμερο ένα στο αγωνιστικό Raking List της προηγούμενης σαιζόν. Οικονόμου Γρηγόρης (Άδωνις)  νικώντας διαδοχικά με σκορ 3-0 τους Τζίμα (Βέροια), Γεωργούλα (Κοζάνη) και στον αγώνα πρόκρισης τον Βάλτα (Ιωάννινα). Και ο Ραμπότας Εμμανουήλ (Άδωνις) επικρατώντας και αυτός χωρίς να χάσει σετ του Ζέρβα (Θερμαίος), Μίχου (Κοζάνη) και στον αγώνα πρόκρισης τον Πέρτση  (ΠΕΡΑ Θ.).

    Αναλυτικά οι υπόλοιποι αθλητές μας έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν και πλασαρίστηκαν στις εξής θέσεις: στο απλό παίδων στους 32 με δύο νίκες οι Λαδάς Αλέξης (Αίας) και  Κιώσης Βασίλης (Άδωνις), ενώ με μία νίκη στους 64 οι Μηλιάς Μιχάλης  (Αίας),  Παπασάβογλου Στέφανος (Άδωνις), Παυλίδης Αλέξανδρος (Αίας) και Λάτκας Θανάσης (Άδωνις). Επίσης συμετείχαν και  οι Λαδάς Δημήτρης  (Αίας) , Παπαδόπουλος Δημήτρης (Αίας) και Σαρρής Αντώνης (Αίας) ο οποίος έδωσε έναν συναρπαστικό αγώνα και έχασε με 3-2 Σετ και το τελευταίο σετ έληξε 12-10.

    Στο απλό κορασίδων οι αθλήτριες προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν και τόσο καλά οι δύο  έχασαν στο πρώτο γύρο Τέκου Αναστασία (Αίας)  και Κίωση Μαρία (Αίας) , ενώ οι άλλες δύο Ντοκμετζή Νικολέτα (Αίας) και Ανανιάδου Σοφία (Αίας) με μία νίκη πέρασαν στις είκοσι καλύτερες και μετά αποκλίστηκαν.

    Επίσης μία πρόκριση στο διπλό παίδων με τους Γιοβά – Οικονόμου (Άδωνις) νικώντας και των τριών αγώνων που έδωσαν με 3-0 Σετ εύκολα και καθαρά.

    Τα υπόλοιπα επτά ζευγάρια των παίδων και κορασίδων μας αποκλίστηκαν νωρίς, την έκπληξη έκαναν οι πρωτοεμφανιζόμενοι  Λάτκας-Κιώσης που προχώρησαν μέχρι την οχτάδα κάνοντας δύο νίκες.

    Και  τέλος πρόκριση στο Μικτό με τους Ραμπότα  (Άδωνις)-Μούρου (Ατρόμιτος Άβαντα) και εδώ και τα τρία ματς τα κερδίσαμε με σκορ 3-0 με πάρα πολύ καλή συνεργασία των δύο αθλητών.

    Τα άλλα δύο ζευγάρια πάλεψαν αρκετά, με καλύτερους τους Οικονόμου-Ντοκμετζή που χάσανε στον αγώνα πρόκρισης με 3-1 σετ  και δυσκόλεψαν πολύ τους αντιπάλους τους ενώ ποιο μπροστά έκαναν δύο νίκες , το άλλο ζευγάρι Γιοβας – Τέκου έχασε από τον πρώτο γύρο.