ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ

Το τριήμερο που μας πέρασε οι δύο 11χρονοι αθλητές μας Ανανιάδης Αδάμ (Άδωνις) και Οικονόμου Κωνσταντίνος (Άδωνις) πήραν μέρος στους Πανελλήνιους αγώνες των παμπαίδων. Το ομαδικό την πρώτη μέρα έγινε στον Άλιμο στο Βυζαντινό αθλητικό κέντρο όπου αγωνιστήκαμε στην πρώτη φάση των ομίλων και με δύο ήττες με σκορ 1-3 δεν  περάσαμε στην επόμενη φάση, χάσαμε από τον Α.Ο. Καρέα η νίκη μας έγινε στο διπλό και από τον Ζήνων Γλυφάδας την νίκη την έκανε ο Ανανιάδης στον Κορδούτη Ιάσων νούμερο 8 του raking list.

Την επόμενη μέρα οι αγώνες του ατομικού και του διπλού έλαβαν χώρα στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας. Την καλύτερη πορεία έκανε ο Ανανιάδης που με δύο νίκες στον όμιλο και μία ήττα πέρασε στους νοκ άουτ αγώνες (καλύτεροι 16 αθλητές) έχασε με 0-3 σετ από τον Βλαχάκη (Καρέας), νίκησε 3-1 σετ τον Σιδηρόπουλο (Βέροια) και με 3-2 σετ τον Διαμαντόπουλο (Ζήνων Γλυφάδας) αλλά μετά στους νοκ άουτ αγώνες έχασε με σκορ 1-3 σετ από τον Παμβουξόγλου (Βόχας). Ο Οικονόμου έκανε τρεις ήττες στον όμιλο και αποκλίστηκε. Και στο διπλό σε έναν άσχημο σε εξέλιξη για μας αγώνα χάσαμε με 2-3 σετ και αποκλιστήκαμε στον πρώτο γύρο.

Οι μικροί μας αθλητές άφησαν πολλές υποσχέσεις για επόμενους αγώνες.