• ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΠ 8

    ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟΠ 8

    Με δύο αθλητές θα πάρουμε μέρος στο δεύτερο  τοπ 8 των παίδων, που θα διεξαχθεί στις 1 και 2 Μαΐου στην αίθουσα του Σ.Ε.Φ..

    Οι αθλητές μας Γιοβάς Ανέστης ως τέταρτος της λίστας, αγωνίστηκε και στο πρώτο τοπ 8 και είχε καταλάβει την 4η θέση και ο αθλητής μας Οικονόμου Γρηγόρης ως έβδομος της σχετικής λίστας, θα αγωνιστή για πρώτη φορά σ’ αυτήν την διοργάνωση.

    Τους ευχόμαστε καλή επιτυχία.

    18-04-2010


  • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ

    ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ

    Οι αγώνες του ομαδικού είχαν αρκετές  αποχές και από της 17 ομάδες εφήβων που προκρίθηκαν στην τελική φάση,  έλαβαν μέρος στους αγώνες μόνο οι 14ης ομάδες.

    Οι αθλητές του Άδωνι που ακόμα ηλικιακά είναι παίδες αγωνίστηκαν στην κατηγορία των εφήβων, προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν. Αγωνίστηκαν στον 1ο όμιλο με αντιπάλους τον ΑΟ Πεύκη και τον ΟΑΑ Ηρακλείου όπου ηττήθηκαν και στους δύο αγώνες με σκορ 3-1, από  μία νίκη ο Ραμπότας Εμμανουήλ και ο Γιοβάς Ανέστης ενώ αγωνίστηκε και ο Οικονόμου Γρηγόρης.

    Την πρώτη θέση στους έφηβους κατέλαβε ο ΑΟΚ ΤΑΤΑΥΛΑ, δεύτερος ΑΣ το ΓΥΜΝΑΣΙΟ και την τρίτη θέση μοιράστηκαν ο ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ και ο ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2001. Ενώ στις νεανίδες την πρώτη θέση κατέλαβε ο ΔΑΟ ΤΑΥΡΟΥ, δεύτερη ομάδα η ΑΕ ΑΘΗΝΑ ΜΑΓΚΟΥΦΑΝΑ και τρίτες οι ΧΑΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ και οι ΦΟΙΝΙΚΕ΅ΠΑΤΡΑΣ.  

    10-04-2010


  • ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ από τους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ

    ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ από τους ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ

    Καταρχήν μας άρεσε πολύ η επέκταση που έγινε στην αίθουσα του Σ.Ε.Φ. όπου διπλασιάστηκαν τα τραπέζια  και οι θέσεις για τους θεατές.

    Η επιστροφή της ομάδας μας από την Αθήνα ήταν ένας μικρός Γολγοθάς, διήρκησε 9 ώρες και 15 λεπτά, εκτός από την παράκαμψη των Τεμπών αντιμετωπίσαμε το μποτιλιάρισμα της Αθήνας αλλά και ένα μεγάλο τροχαίο στην εθνική όπου μας βρήκε καθηλωμένους για 2 ώρες περίπου, ευτυχώς ήμασταν καλή παρέα.

    Τις πρωτιές στα ομαδικά  στο παίδων και το κορασίδων τις κατέλαβαν ομάδες εκτός Αθήνας, η Καλαμαριά για τους παίδες και η Φοίνικες Πάτρας για της κορασίδες.

    Η πρωτιά για την Θεσσαλονίκη είχε να έρθει όσο και να φαίνεται απίστευτο 35 ολόκληρα χρόνια όταν το 1974-75 η ομάδα της ΧΑΝΘ είχε πάρει την πρώτη θέση, αξιοσημείωτο είναι ότι εκείνη την χρονιά και η Τρίτη θέση κατέλαβε ομάδα από την Θεσσαλονίκη ο ΑΕΤΟΣ, δηλαδή όπως ακριβώς έγινε και φέτος με τον Απ. Καλαμαριάς και τον Άδωνι.

    Αγωνιστικά ο αθλητής μας Οικονόμου Γρηγόρης στον αγώνα του ομαδικού με την Πρόοδο Αθηνών κέρδισε με σκορ 3-1 σετ τον μετέπειτα πρωταθλητή στο ατομικό παίδων Αγγελάκη Κωνσταντίνο.

    Και ο αθλητής μας Παπασάβογλου Στέφανος στους τρεις αγώνες που αγωνίστηκε είχε τρεις νίκες χωρίς να χάσει ούτε σετ και η μία νίκη του ήταν ενάντια του Τσόπελα Ανδρέα αθλητή του ΓΑΣ ΑΕΤΟΥ και νούμερο 8 του πίνακα αξιολόγησης.

    Μετά τον τραυματισμό του αθλητή μας Γιοβά Ανέστη στην μέση, με θλίψη διαπιστώσαμε ότι δεν υπήρχε γιατρός στον αγωνιστικό χώρο για να του παρέχει τις πρώτες βοήθειες.

    03-04-2010


  • 2 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ

     2 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΑΚΟΜΑ

    Το μεσημέρι της Κυριακής, αφού τελείωσε το ομαδικό, ξεκινάει το ατομικό αλλά και το διπλό των παίδων κορασίδων. Στο ατομικό παίδων έχουμε προκριθεί με τρεις αθλητές ενώ έχουμε και ένα ζευγάρι στο διπλό.

    Αναλυτικά στο ατομικό παίδων σε σύνολο 58 αθλητών, ο Οικονόμου Γρηγόρης περνάει τον πρώτο γύρο όμως σταματά στους 32 αφού χάνει από το νούμερο 2 του πίνακα αξιολόγησης Αντωνιάδη (ΠΕΡΑ 2005) με 3-1 σετ . Και ο Ραμπότας Εμμανουήλ κερδίζει στον πρώτο γύρο αλλά σταματά στους 32 με σκορ 3-2 σετ. Η επιτυχία ήρθε από τον Γιοβά Ανέστη που κερζίζει διαδοχικά του αντιπάλους του και στην 16αδα κερδίζει με 3-2 σετ τον Αλεξανδρόπουλο (ΓΑΣ ΑΕΤΟ) και στην 8αδα  τον  Δικόπουλο (Απ. Καλαμαριάς) με 3-2 σετ και 11-09 το κόντρα σετ και έτσι πέρασε στον ημιτελικό όπου έχασε από τον Σιαμίδη (Απ. Καλαμαριάς)  με 4-1 σετ θα πρέπει εδώ να πούμε ότι στον ημιτελικό ο αθλητής μας έπαιζε τραυματίας γιατί στον ημιτελικό του διπλού έπεσε και χτύπησε την μέση του, έτσι κατέλαβε την 3η θέση και επανέλαβε την περσινή του επιτυχία.Φωτογραφιες 018_resize

    Άλλη μια επιτυχία από το διπλό μας ,ο Γιοβάς Ανέστης / Οικονόμου Γρηγόρης κατέλαβαν την 2η θέση φτάνοντας εύκολα μέχρι την τετράδα όπου αντιμετώπισαν τους Τσόπελα/Αλεξανδρόπουλο με 3-2 σετ, όμως στο κόντρα σετ και ενώ ήμασταν μπροστά με 7-3 ο αθλητής μας Γιοβάς σκοντάφτει στην γωνία του γηπέδου με αποτέλεσμα να πέσει και να χτυπήσει την μέση του, τελικά κερδίσαμε με 11-5, αλλά ο τραυματισμό του μας έκανε εύκολους αντιπάλους στον τελικό με αντιπάλους Αγγελάκη / Σανιδά (Πρόοδος) και χάσαμε με 3-0 σετ.Φωτογραφιες 021_resize

    Ο δεύτερος προπονητής μας Καλαϊτζής Δημήτρης δήλωσε «Πήραμε όπου αγωνιστήκαμε μετάλλιο και αυτό μας κάνει ευτυχισμένους, η δουλεία μας δεν πήγε χαμένοι και από εδώ και πέρα θα δουλέψουμε ακόμα ποιο σκληρά και για άλλες επιτυχίες».  

    Επίσης να συγχαρούμε και τους: Σιαμίδη (Απ. Καλαμαριάς) 2ος ατομικό παίδων, Κώτση (ΑΣΕΑ Καβάλας) 3ος ατομικό παίδων, Σιαμίδη/Νάκο (Απ. Καλαμαριάς) 2οι διπλό παίδων, Κοτατζιάν(Εν. Αρμείων)/Μούρου (Εθ. Αλεξανδρούπολης) 2ες διπλό κορασίδων και Σιαμίδης (Απ. Καλαμαριάς) / Τσεκούρα (ΑΕ Αθηνα) 2οι στο μικτό.      

    02-04-2010    


  • ΑΔΩΝΙΣ 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΔΩΝ

    ΑΔΩΝΙΣ  3η  ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΙΔΩΝ

    Ας τα πάρουμε από την αρχή, το τριήμερο 27-28 και 29 Μαρτίου διεξάχθει το Πανελλήνιο ομαδικό και ατομικό Παίδων  και Κορασίδων στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στην Αθήνα στην ανανεωμένη αίθουσα του πινγκ πονγκ.

    Η ομάδα του Άδωνι ξεκίνησε τους αγώνες  το Σάββατο το πρωί με το ομαδικό, στο ομαδικό προκρίθηκαν στην τελική φάση 19 ομάδες από όλη την Ελλάδα και χωρίστηκαν σε 4 ομίλους από 5 ή 4 ομάδες ο κάθε όμιλος. Εμείς ως δεύτερο φαβορί (με βάση το τελευταίο πίνακα αξιολόγησης αθλητών) ήμασταν επικεφαλής του 2ου ομίλου με αντιπάλους ΓΑΣ ΑΕΤΟ Αθηνών, ΑΣΕΑ ΔΡΑΜΑΣ, ΒΟΚΑΡΙΑ ΧΙΟΥ και ΑΣ ΠΡΟΟΔΟΣ  ΡΑΦΙΝΑΣ. Οι άλλοι όμιλοι αναλυτικά 1ος όμιλος Απ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, ΑΓΣ ΑΠΙΣ, ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ, ΓΑΣ ΕΛΕΥΣΙΣ, ΕΣΠΕΡΟΣ.  3ος όμιλος ΜΑΚΑΜΠΗ Αθηνών, ΧΑΝΘ,  ΆΡΗΣ  ΝΙΚΑΙΑΣ, ΑΟ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ, ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ και 4ος όμιλος ΠΕΡΑ 2005, ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ, ΑΟ ΤΕΛΑΜΩΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ, ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ. Από κάθε όμιλο περνάνε στην επόμενη φάση οι δύο καλύτεροι σε χιαστή αγώνες οι πρώτοι του κάθε ομίλου με τους δεύτερους από τους άλλους ομίλους.

    Έτσι το Σάββατο αγωνιστήκαμε κατά σειρά:

    1ος αγώνας

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  – ΑΣΕΑ ΔΡΑΜΑΣ :    3 – 0

    Γιοβάς      –       Βουζανίδης: 3-0 ( 11-2, 11-9, 11-2)

    Οικονόμου   –   Σταματέλης: 3-1 ( 11-7, 6-11, 11-3, 11-4)

    Παπασάβογλου – Ιωαννίδης: 3-0 ( 11-6, 11-6, 11-8).

    2ος αγώνας

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  – ΒΟΚΑΡΙΑ ΧΙΟΥ :    3 – 0

    Γιοβάς      – Κουφούδης   : 3-0 ( 11-6, 11-4, 11-6)

    Ραμπότας        –     Συκάς : 3-0 ( 11-4, 11-5, 12-10)

    Παπασάβογλου –  Σαρρής: 3-0 ( 11-5, 11-7, 11-6).

    3ος αγώνας

    ΠΡΟΟΔΟΣ – ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ   :    2 – 3

    Αγγελάκης       –     Οικονόμου   : 1-3 ( 11-7, 8-11, 12-14, 8-11)  

    Τσαγκάνης      –     Ραμπότας       : 0-3 ( 9-11, 8-11, 5-11)

    Σανιδάς        –            Γιοβάς        : 3-1 ( 11-9, 11-6, 5-11, 11-3)

    Αγγελάκης      –       Ραμπότας     : 3-0 ( 11-5, 11-7, 11-9)

    Σανιδάς/ Τσαγκάνης- Οικονόμου/ Γιοβάς: 0-3 ( 7-11, 2-11, 5-11).

    4ος αγώνας

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  – ΓΑΣ ΑΕΤΟΣ :    3 – 0

    Γιοβάς      – Αλεξανδρόπουλος   : 3-1 ( 8-11, 11-6, 11-1, 11-7)

    Παπασάβογλου    –     Τσόπελας : 3-0 ( 11-7, 11-9, 11-9)

    Οικονόμου       –        Ξυπολητάς: 3-0 ( 11-9, 11-9, 11-6).

    Έτσι με 4 νίκες σε 4 αγώνες τερματίσαμε στην 1η θέση του ομίλου με 2ο την Πρόοδο.

    Την Κυριακή το πρωί έγινε ο αγώνας για την 8άδα, η κλήρωση μας έφερε αντίπαλους με του ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΩΝ αναλυτικά,

    8άδα

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  – ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ :    3 – 0

    Γιοβάς      – Κομνηνος   : 3-0 ( 11-9, 14-12, 11-7)

    Ραμπότας        –     Βασκαντήρας  : 3-1 ( 8-11, 15-13, 12-10, 11-6)

    Οικονόμου –  Αϊβαλιώτης : 3-1 ( 7-11, 11-7, 11-5, 11-3).

    Πρόκριση στις καλύτερες τέσσερις ομάδες, τα άλλα ζευγάρια ήταν: Απ. Καλαμαριάς – Πρόοδος : 3-1, Αρης Νικαίας – Περα 2005: 2-3, Μακαμπή – ΓΣ Απις :3-0.

    Ημιτελικός

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  – ΜΑΚΑΜΠΗ Αθηνων :    1 – 3

    Γιοβάς      –  Αλεξανδρόπουλος   : 3-2 ( 11-4, 4-11, 11-3, 7-11, 11-1)

    Ραμπότας          –      Πάντζιος     : 1-3 ( 7-11, 5-11, 11-6, 2-11)

    Οικονόμου       –    Βρεττάκος     : 0-3 ( 8-11, 9-11, 5-11)

    Γιοβάς            –        Πάντζιος      : 1-3 ( 6-11, 11-9, 7-11, 8-11).

    Έτσι χάνοντας στον ημιτελικό καταταγήκαμε στην 3η θέση του ομαδικού όπως έχουμε προαναφέρει και σε προηγούμενο άρθρο. Στον άλλο ημιτελικό ο Απ. Καλαμαριάς δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει το ΑΣ ΠΕΡΑ 2005 με σκορ 3-0  και να περάσει στον τελικό όπου συνέτριψε και την Μακαμπή Αθηνών με σκορ 3-0 και τερμάτισε στην πρώτη θέση επάξια. Στις κορασίδες πρώτευσε η ομάδα του Φοίνικα Πατρών δεύτερη ο ΑΟ Διονυσίου Αθήνας και τρίτες ο ΑΣΕΑ Καβάλας και ο Αρης Βούλας.IMAGE_206_resize

    Ο προπονητής  της  ομάδας μας Κρυωνάς Γιώργος δήλωσε  με το πέρας τον αγώνων « Είναι η μεγαλύτερη επιτυχία για την ομάδα μας σε ηλικιακά πρωταθλήματα, είμαι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα εάν και θα μπορούσαμε να μπούμε και στον τελικό, θα ήθελα να συγχαρώ και την ομάδα του Απ.  Καλαμαριάς για την πρωτιά του και επίσης και τα κορίτσια της Καβάλας για την Τρίτη θέση».IMAGE_207_resize

    02-04-2010


  • 2 ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΔΩΝΙ

    3Ος  Ο  ΓΙΟΒΑΣ  ΑΝΕΣΤΗΣ (ΑΔΩΝΙΣ) στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ       ΑΤΟΜΙΚΟ        ΠΑΙΔΩΝ          

    και

     2ΟΙ    ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΔΩΝ ΟΙ ΓΙΟΒΑΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΗΣ (ΑΔΩΝΙΣ)

     

    Περισσότερα πληροφορίες  σε επόμενα άρθρα.

    31-03-2010


  • 3ος ο Άδωνις στο Πανελλήνιο ομαδικό παίδων

    Πανελλήνιο Ομαδικό Παίδων Αθήνα 28-29 Μαρτίου 2010

    Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας

    3ος στην κατάταξη ο Αδωνις!

    Μπράβο σε όλα τα παλικάρια και στον προπονητή  Γιώργο Κρυωνά για την προσπάθειά τους.


  • ΜΠΑΡΑΖ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ

    Το Σάββατο 13 Μαρτίου 2010 ολοκληρώθηκε η Β΄  εθνική Βορείου Ελλάδος, με πρωταθλήτρια ομάδα την ΦΙΛΙΑ Ορεστιάδας με τον δικό μας αθλητή  Καλαϊτζή Δημήτρη να βοηθάει σε αυτήν την εξέλιξη, επίσης την δεύτερη προνομιούχο θέση κατέλαβε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ευχόμαστε καλή επιτυχία και στις δύο ομάδες στην προσπάθεια που θα κάνουν για την άνοδο τους στην Α2 κατηγορία.

    Ο Άδωνις το Σάββατο με 2 νίκες και μία νίκη έμεινε μόνος στην 7η θέση, ενώ ο Αίαντας με μία νίκη και δύο ήττες κατέλαβε την 8η θέση.

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΟΜΑΔΑ

    ΒΑΘΜΟΙ

    ΘΕΣΗ

    ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

    18

    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

    17

    ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

    16

    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

    15

    ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΛΟΥ

    14

    ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑ

    13

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ

    12

    ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

    11

    ΟΕΑ ΒΕΡΟΙΑ

    10

    ΑΣΕΑ ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ

    9

    10η

    14-03-2010


  • ΜΠΑΡΑΖ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

    Το Σαββατοκύριακο έγιναν οι πρώτοι έξι αγώνες  του μπαράζ Βορείου Ελλάδος, με το σύστημα τριών αγώνων το Σάββατο και άλλους τρεις την Κυριακή που έφερε μεγάλη κόπωση σε όλους τους αθλητές, χαρακτηριστικό είναι ότι αγωνιζόμασταν από της 12 το μεσημέρι του Σαββάτου μέχρι της 7 και 30 το απόγευμα και κατόπιν στις 10 το πρωί της Κυριακής.

    Ο Αίαντας δεν τα κατάφερε καθόλου καλά με μία νίκη και πέντε ήττες σε αυτό συνέβαλε  καταρχήν ο τραυματισμός  στο πόδι του αθλητή μας Μακέδα Τόμυ το Σάββατο στον πρώτο αγώνα  και δεν έφτανε αυτό την Κυριακή είχαμε και δεύτερο τραυματία στην μέση αυτή την φορά τον Καλαϊτζή Παναγιώτη. Έτσι και η μέχρι τώρα πορεία μας είναι η χειρότερη των τελευταίων χρόνων. Αγωνίστηκαν επίσης ο Κρυωνάς Γιώργος και ο νεαρός Λαδάς Δημήτρης.

    Οι νεαροί αθλητές του Άδωνι προσπάθησαν αρκετά και είχαν μία νίκη και πέντε ήττες σε έξι αγώνες, αγωνίστηκαν οι Γιοβάς Ανέστης, Ραμπότας Εμμανουήλ, Οικονόμου Γρηγόρη και Παπασάβογλου Στέφανο.

    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΟΜΑΔΑ

    ΒΑΘΜΟΙ

    ΘΕΣΗ

    ΦΙΛΙΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

    12

    ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

    11

    ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

    11

    ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

    10

    ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΛΟΥ

    10

    ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑ

    9

    ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ

    7

    ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ

    7

    ΟΕΑ ΒΕΡΟΙΑ

    7

    ΑΣΕΑ ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ

    6

    10η

    07-03-2010


  • Ο ΑΙΑΣ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

    Ο ΑΙΑΣ ΚΑΤΕΛΑΒΕ ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

    Οι περσινή κάτοχοι του τίτλου δεν κατάφεραν τελικά να επαναλάβουν την περσινή τους επιτυχία και τερμάτισαν τελικά στην Τρίτη θέση του κυπέλλου.

    Αναλυτικά: οι επτά ομάδες της τελικής φάσης κλήθηκαν να αγωνιστούν σε νοκ άουτ αγώνες.

    1 ΠΑΣ ΕΧΕΔΩΡΟΣ

                                     ΠΑΣ ΕΧΕΔΩΡΟΣ   0

    2        BYE

                                                                ΑΠ. ΒΟΛΟΥ          0

    3 ΑΣΕΑ ΚΑΒΑΛΑΣ 3

                                      ΑΠ. ΒΟΛΟΥ          4

    4   ΑΠ. ΒΟΛΟΥ        4

                                                                                               ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

    5 ΟΕΑ ΒΕΡΟΙΑ Σ   2

                                          ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 1

    6 ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 4

                                                                   ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 4

    7 ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 4

                                       ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 4

    8 ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ        2

      

    Οι αγώνες των ομάδων μας αναλυτικά στην 8άδα:

    Α.Φ.Θ. ΑΔΩΝΙΣ        –     ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ    :           2    –     4

    Γιοβάς Ανέστης  –   Μουστάκας Ιωάννης  : 3-1 ( 11-5, 9-11, 11-8, 11-4)

    Ραμπότας Εμμαν –  Κελιαφάνος Ιωάννης  : 0-3 ( 6-11, 4-11, 5-11)

    Οικονόμου Γρ.    –  Κουρούπας Ιωάννης   : 3-2 ( 9-11, 3-11, 11-6, 12-10, 11-3)

    Γιοβάς/Οικονόμου- Κελιαφ /Μουστάκας  : 1-3 ( 9-11, 9-11, 11-9, 8-11)

    Γιοβάς Ανέστης  – Κελιαφάνος Ιωάννης    : 2-3 ( 13-15, 11-9, 9-11, 11-7, 9-11)

    Οικονόμου Γρ.    – Μουστάκας Ιωάννης    : 1-3 (13-15, 10-12, 11-5, 7-11).

    Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ –  ΟΕΑ ΒΕΡΟΙΑ       :            4    –    2

    Μακέδας Τόμυ     –   Ισαακίδης                            : 3-2 ( 11-13, 11-7, 11-5, 5-11, 11-5)

    Καλαϊτζής Παναγ.-   Τσιαλτσούδης Γ                  : 1-3 ( 7-11, 5-11, 11-5, 6-11)

    Κρυωνάς Γιώργος-   Σαραγάτσης                         : 3-0 ( 14-12, 11-8, 13-11)

    Καλαϊτζής/Μακέδας- Ισαακίδης/ Τσιαλτσούδ Ε  : 3-2 ( 11-6, 11-13, 11-8, 9-11, 11-8)

    Μακέδας Τόμυ     –   Τσιαλτσούδης Γ                   : 1-3 ( 11-8, 8-11, 7-11, 7-11)

    Κρυωνάς Γιώργος-    Ισαακίδης                            : 3-0 ( 11-9, 11-9, 11-7).

    Στον Ημιτελικό:

    Α.Π.Σ. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ –  ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ          :            1    –    4

    Κρυωνάς Γιώργος-  Κελιαφάνος Ιωάννης           : 2-3 ( 11-3, 10-12, 11-8, 6-11, 8-11)

    Καλαϊτζής Παναγ.-  Κουρούπας Ιωάννης            : 3-2 ( 6-11, 11-8, 10-12, 11-3, 11-6)

    Μακέδας Τόμυ     –   Μουστάκας Ιωάννης           : 2-3 ( 3-11, 11-9, 11-8, 4-11, 6-11 )

    Καλαϊτζής/Μακέδας-  Κελιαφάνος /Μουστάκας : 0-3 ( 6-11, 5-11, 11-13 )

    Καλαϊτζής Παναγ.-  Κελιαφάνος Ιωάννης           : 2-3 ( 6-11, 11-6, 11-9, 4-11, 3-11).

    28-02-2010