• Αθλητές Άδωνι

    ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ    :    Κρυωνάς Γιώργος και Καλαϊτζής Δημήτρης

    ΑΝΤΡΙΚΟ              :   Πεσκελίδης Γιώργος, Ενεβέης Κυριάκος και Εφραιμίδης Ιάσωνας.

    ΕΦΗΒΙΚΟ και ΠΑΙΔΙΚΟ:  Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης, Ραμπότας Εμμανουήλ, Παπασάβογλου Στέφανος, Λάτκας Θανάσης και Κιόσης Βασίλης.

    ΠΑΝΠΑΙΔΙΚΟ     :   Ραμπότας Σεραφείμ, Οικονόμου Κωνσταντίνος και Ανανιάδης Αδάμ.

    Matrix Πίνγκ Πόνγκ


  • Αθλητές Αίαντα Ευόσμου

    ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ :  Κρυωνάς Γιώργος και Καλαϊτζής Δημήτρης.

    ΑΝΤΡΙΚΟ    :  Καλαϊτζής Παναγιώτης, Μακέδας Τόμυ, ,Κρυωνάς Γιώργος, Αβραμίδης Γιώργος και Ματσιώρης Μιχάλης.

    ΕΦΗΒΙΚΟ    :  Διδασκάλου Παύλος, Μηλιάς Μιχάλης και Λαδάς Δημήτρης.

    ΠΑΙΔΙΚΟ    :  Μηλιάς Μιχάλης, Λαδάς Δημήτρης, Παπαδόπουλος Δημήτρης και Παναγιωτίδης Γιώργος.

    ΠΑΝΠΑΙΔΙΚΟ :   Σαρής Αντώνης, Παυλίδης Αλέξανδρος, Λαδάς Αλέξης, Τσορμπατζόγλου Γιώργος και Λελούδης Γιάννης.

    ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  :  Ντοκμετζή Νικολέτα, Τέλου Αναστασία, Κιόση Μαρία και Ανανιάδου Σοφια.


  • ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 2009-10

    ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Β΄  ΕΘΝΙΚΗ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ      2009-10

    Το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Βορείου Ελλάδος ανδρών και γυναικών, σε πρώτη φάση θα λάβει χώρα ξεχωριστά σε κάθε γεωγραφική περιοχή σε Μακεδονία και Θράκη και αφού επικρατήσουν οι καλύτερες από κάθε περιοχή, τότε θα γίνει το  συγκεντρωτικό μπαράζ για τις προκρίσεις στο Πανελλήνιο μπαράζ ανόδου.

    Αναλυτικά για τους άνδρες της Θεσσαλονίκης: οι αγώνες θα γίνουν στις έδρες των ομάδων σε διπλούς πούλ αγώνες, οι 15 ομάδες της Θεσσαλονίκης χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους,  από τους οποίους οι δύο πρώτοι περνάνε στην επόμενη φάση όπου χιαστεί ο  1ος του 1ου ομίλου θα παίξει με τον 2ο του 2ου ομίλου, ο 2ος του 1ου ομίλου θα παίξει με τον 1ο του 2ου ομίλου, ο 1ος του 3ου ομίλου θα παίξει με τον 2ο του 4ου ομίλου, ο 2ος του 3ου ομίλου θα παίξει με τον 1ο του 4ου ομίλου. Οι 4οις  νικητές θα προκριθούν στην τελική φάση που θα διεξαχθεί συγκεντρωτικά στην αίθουσα της Τοπικής Επιτροπής.

    Αναλυτικά ο 1ος όμιλος  αποτελείται από ΧΑΝΚ, ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ και ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ.    2ος όμιλος από ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ, ΑΣ ΠΕΡΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ και ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ.    Στον 3ο όμιλο οι ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ, ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ, ΠΑΣ ΕΧΕΔΩΡΟΣ και ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ  και τέλος στον 4ο όμιλο οι ΦΟΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, ΑΣ ΘΕΡΜΑΙΟΣ, ΧΑΝΘ και ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

    Και για τις δύο ομάδες μας ο στόχος είναι η πρώτη θέση του ομίλου έτσι ώστε να αποφύγουμε να τεθούμε αντίπαλοι στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

    Στις  γυναίκες είναι 3 οι ομάδες της Θεσσαλονίκης σε έναν όμιλο όπου ο πρώτος του θα προκριθεί στην τελική φάση της Βορείου Ελλάδος, οι αγώνες θα γίνουν στις έδρες των ομάδων σε δύο γύρους. Ο όμιλος αποτελείται από ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ και ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ.

    Η νεανική γυναικεία ομάδα μας αποσκοπεί σε καλές εμφανίσεις και κάποιο καλό πλασάρισμα.

    Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των αγώνων με ώρες και έδρες θα ανακοινωθεί την επόμενη εβδομάδα.


  • ΠΕΝΤΕ ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΣ

    ΠΕΝΤΕ ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΣ ΜΑΣ

    Το Σάββατο  26 -09-2009 διεξάχθει  η προκριματική φάση των Παίδων- Κορασίδων  στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ. και μετείχαν από τις ομάδες μας 12 παίδες και 4 κορασίδες σε σύνολο 78 παίδων και  35 κορασίδων  αντίστοιχα.

    Πέντε είναι οι προκρίσεις που κερδίσαμε αναλυτικά:  3 στο ατομικό παίδων με τους Γιοβά Ανέστη (Άδωνις) να έχει πάρει την πρόκριση επειδή είναι το νούμερο ένα στο αγωνιστικό Raking List της προηγούμενης σαιζόν. Οικονόμου Γρηγόρης (Άδωνις)  νικώντας διαδοχικά με σκορ 3-0 τους Τζίμα (Βέροια), Γεωργούλα (Κοζάνη) και στον αγώνα πρόκρισης τον Βάλτα (Ιωάννινα). Και ο Ραμπότας Εμμανουήλ (Άδωνις) επικρατώντας και αυτός χωρίς να χάσει σετ του Ζέρβα (Θερμαίος), Μίχου (Κοζάνη) και στον αγώνα πρόκρισης τον Πέρτση  (ΠΕΡΑ Θ.).

    Αναλυτικά οι υπόλοιποι αθλητές μας έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν και πλασαρίστηκαν στις εξής θέσεις: στο απλό παίδων στους 32 με δύο νίκες οι Λαδάς Αλέξης (Αίας) και  Κιώσης Βασίλης (Άδωνις), ενώ με μία νίκη στους 64 οι Μηλιάς Μιχάλης  (Αίας),  Παπασάβογλου Στέφανος (Άδωνις), Παυλίδης Αλέξανδρος (Αίας) και Λάτκας Θανάσης (Άδωνις). Επίσης συμετείχαν και  οι Λαδάς Δημήτρης  (Αίας) , Παπαδόπουλος Δημήτρης (Αίας) και Σαρρής Αντώνης (Αίας) ο οποίος έδωσε έναν συναρπαστικό αγώνα και έχασε με 3-2 Σετ και το τελευταίο σετ έληξε 12-10.

    Στο απλό κορασίδων οι αθλήτριες προσπάθησαν αλλά δεν τα κατάφεραν και τόσο καλά οι δύο  έχασαν στο πρώτο γύρο Τέκου Αναστασία (Αίας)  και Κίωση Μαρία (Αίας) , ενώ οι άλλες δύο Ντοκμετζή Νικολέτα (Αίας) και Ανανιάδου Σοφία (Αίας) με μία νίκη πέρασαν στις είκοσι καλύτερες και μετά αποκλίστηκαν.

    Επίσης μία πρόκριση στο διπλό παίδων με τους Γιοβά – Οικονόμου (Άδωνις) νικώντας και των τριών αγώνων που έδωσαν με 3-0 Σετ εύκολα και καθαρά.

    Τα υπόλοιπα επτά ζευγάρια των παίδων και κορασίδων μας αποκλίστηκαν νωρίς, την έκπληξη έκαναν οι πρωτοεμφανιζόμενοι  Λάτκας-Κιώσης που προχώρησαν μέχρι την οχτάδα κάνοντας δύο νίκες.

    Και  τέλος πρόκριση στο Μικτό με τους Ραμπότα  (Άδωνις)-Μούρου (Ατρόμιτος Άβαντα) και εδώ και τα τρία ματς τα κερδίσαμε με σκορ 3-0 με πάρα πολύ καλή συνεργασία των δύο αθλητών.

    Τα άλλα δύο ζευγάρια πάλεψαν αρκετά, με καλύτερους τους Οικονόμου-Ντοκμετζή που χάσανε στον αγώνα πρόκρισης με 3-1 σετ  και δυσκόλεψαν πολύ τους αντιπάλους τους ενώ ποιο μπροστά έκαναν δύο νίκες , το άλλο ζευγάρι Γιοβας – Τέκου έχασε από τον πρώτο γύρο.


  • ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

    ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

    Μετά την αναβολή του τοπικού κυπέλλου λόγω της Διεθνούς Εκθέσεως Θεσσαλονίκης , η νέα ημερομηνία διεξαγωγής είναι η 24-10-2009 στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ. .

    Ο ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ  κληρώθηκε στον 1ο όμιλο με αντιπάλους τους ΧΑΝ Καλαμαριάς και ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ.

    Και ο ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ  κληρώθηκε στον 4ο όμιλο με αντιπάλους τους ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ, ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ  και  ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ .

    Στόχος είναι η πρώτη θέση του ομίλου, που δίνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου.