• ΔΙΠΛΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

    ΔΙΠΛΗ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ

    Δύο οι προκρίσεις για τις ομάδες μας εχτές Σάββατο 24-10-2009, ο Αίαντας με τους άντρες και ο Άδωνις με τους μικρότερους αθλητές μας προκρίθηκαν στην τελική  φάση του κυπέλλου Βορείου Ελλάδος.

    Αναλυτικά ο Αίας κληρώθηκε στον πρώτο όμιλο με δύο αντιπάλους τον  ΓΣ Μακάμπη και την  ΧΑΝ Καλαμαράς,  στο πρώτο αγώνα αγωνίστηκε με την ΧΑΝΚ και επιβληθήκαμε με 4-1 με 2 νίκες του Καλαϊτζή Παναγιώτη, 1 νίκη του Μακέδα Τόμυ και άλλη 1 νίκη από τον Κρυωνά Γιώργο ενώ στο διπλό αγωνίστηκε και ο μικρός μας αθλητής Λαδάς Δημήτρης. Και στον επόμενο αγώνα με τον ΓΣ Μακάμπη του οποίου επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 από 1 νίκη οι  Καλαϊτζής Παναγιώτης,  Μακέδας Τόμυ και  Κρυωνάς Γιώργος και 1 νίκη στο διπλό από  Καλαϊτζής – Μακέδα.

    Ο Άδωνις κληρώθηκε στον τέταρτο όμιλο με τρεις αντιπάλους και επιβλήθηκε κατά σειρά του Ελλανιαίου Ζευς 4-0 άνευ αγώνα γιατί ο ένας από τους αντιπάλους είχε αθεώρητο   δελτίο, στον δεύτερο αγώνα νικήσαμε τον ΜΑΣ Αετό με 4-0 από 1 νίκη οι Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης και Ραμπότας Εμμανουήλ και 1 νίκη στο διπλό  Ραμπότας – Παπασάβογλου Στέφανος και στο τρίτο και ποιο καθοριστικό αγώνα νικήσαμε και τον ΑΟ Θερμαίο με 4-1  με 2 νίκες του  Γιοβά Ανέστη,1 νίκη του Οικονόμου Γρηγόρη και το διπλό με τους Γιοβά –Οικονόμου.

    Έτσι και οι δύο ομάδες μας προκρίθηκαν στα τελικά του κυπέλλου Βορείου Ελλάδος στις 27-28 Φεβρουαρίου 2010.  Επίσης  προκρίθηκαν από τους δύο υπόλοιπους ομίλους  ο ΑΟ Πολυγύρου και ΠΑΣ Εχέδωρος

    25-10-2009


  • ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.ΕΠ.Α.

    ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ Ε.Φ.Ο.ΕΠ.Α.

    Μας γέμισε με μεγάλη χαρά και αισιοδοξία η επίσκεψη του προέδρου της ομοσπονδία μας κυρίου Μανώλη Κολυμπάδη την Τετάρτη (21-10-2009), την ώρα της προπόνησης μας, μαζί του μας επισκέφτηκαν και οι ομοσπονδιακοί προπονητές της βορείου Ελλάδος κύριοι Σωκράτης Παπασάβογλου, Θανάσης Στάθης και Νίκος Οικονόμου. Επίσης από τα σωματεία μας παραβρέθηκαν ο πρόεδρος του Άδωνι κύριος Ναπολέων Ντέμος, η έφορος του Αίαντα κυρία Φωτειάδου Μελίνα, γονείς και παράγοντες που αγαπούν το σωματείο μας και το πινγκ πονγκ.

    Σε ένα πάρα πολύ καλό κλίμα, συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν χρόνια το σωματείο μας, όπως το γηπεδικό, το αθλητικό υλικό καθώς και αγωνιστικά θέματα. Ακούσαμε τα λεγόμενα του προέδρου και δόθηκαν οι γραμμές κατεύθυνσης που πρέπει να ακολουθήσουμε.DSC03792_resize

    Ο πρόεδρος του Άδωνι κύριος Ναπολέων Ντέμος μαζί με τους παίδες της ομάδας και τους προπονητές.

    DSC03794_resizeDSC03799_resize

    Ο πρόεδρος της Ε.Φ.Ο.Επ.Α. χαιρετίζει τους αθλητές μας.

    DSC03801_resize

    Αναμνηστική φωτογραφία.

    22-10-2009


  • Β’ Εθνική Κορασίδες Αίας – Ένωση Αρμενίων 1-4

    ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ Β΄  ΕΘΝΙΚΗΣ

    Ανοίγει η αυλαία της Β΄ εθνικής Βορείου Ελλάδος, πρώτες στην μάχη ρίχνονται τα κορίτσια της ομάδας μας (ΑΙΑΣ), την Κυριακή 11-10-2009 εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα των Αρμένιων (Ένωση Αρμενίων) και στις 20:00 το βράδυ. Σας περιμένουμε όλους.

    Τα κορίτσια μας δώσανε έναν πολύ καλό αγώνα, αλλά δεν τα κατάφεραν τελικά και ηττήθηκαν με 4-1 από την Ένωση Αρμενίων , την νίκη την έκανε η Τέκου Αναστασία με 3-1 σετ εναντίον της  Δήμου Γεωργίας, αγωνίστηκαν επίσης από την ομάδα μας η Ντοκμετζή Νικολέτα και η Κιόση Μαρία ενώ αναπληρωματική ήταν η Ανανιάδου Σοφία. Στον Σαββατιάτικο αγώνα που προηγήθηκε  για τον  ίδιο όμιλο ο ΑΟ Θερμαίος  επικράτησε της  ένωσης Αρμενίων με 4-3.

    DSC03782_resizeDSC03777_resize


  • Προκριματικοί Εφήβων-Νεανίδων 17 Οκτωβριου 2009

    ΜΙΑ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

    Το Σάββατο  17 -10-2009 έγινε  η προκριματική φάση του απλού εφήβων – νεανίδων   στο περίπτερο 1 της Δ.Ε.Θ.  και μετείχαν από τις δύο ομάδες μας 13 έφηβοι και 4 κορασίδες σε σύνολο 75 εφήβων και  39 νεανίδων αντίστοιχα, οι αθλητές μας στην πλειοψηφία τους είναι ηλικιακά πιο μικροί από αυτήν την κατηγορία, αλλά οι εμπειρίες που αποκόμισαν σίγουρα θα τους βοηθήσουν στο μέλλον.

    Η πρόκριση ήρθε από τον Οικονόμου Γρηγόρη  (Άδωνις) κερδίζοντας διαδοχικά τους Ράπτη (ΧΑΝΚ) με 3-0, Ισαακίδη (Βέροια) με 3-0, Χρομ Μιχάλη (Απ. Καλαμαριάς) που ήταν και ο αγώνας κλειδί για την πρόκριση με 3-2 ενώ βρέθηκε να χάνει στην αρχή με 2-0 σετ μετά όμως με πάρα πολύ καλή απόδοση και πείσμα κατάφερε να γυρίσει των αγώνα και να επικρατήσει τελικά, να σημειωθεί ότι το τελευταίο σετ έληξε 11-09. Και στο αγώνα για την πρόκριση επικράτησε και του Παπαδόπουλου (Περα Θ.) με 3-1.

    Αναλυτικά οι υπόλοιποι αθλητές μας έκαναν ότι καλύτερο μπορούσαν και πλασαρίστηκαν στις εξής θέσεις: στο απλό παίδων ο Γιοβάς Ανέστης (Άδωνις) έδωσε αγώνα για την πρόκριση αλλά έχασε με 3-2 τελικά και πλασαρίστηκε στους 10 καλύτερους με 3 νίκες και 1 ήττα, στους 20 καλύτερους πέρασε ο Παπασάβογλου Στέφανος (Άδωνις) με 2 νίκες και 1 ήττα, οι υπόλοιποι αθλητές μας που αγωνίστηκαν είναι οι Διδασκάλου Παύλος (Αίας), Ραμπότας Εμμανουήλ,  Λαδάς Αλέξης (Αίας), Κιόσης Βασίλης (Άδωνις),  Μηλιάς Μιχάλης  (Αίας),  Παυλίδης Αλέξανδρος (Αίας), Λάτκας Θανάσης (Άδωνις), Λαδάς Δημήτρης  (Αίας) , Παπαδόπουλος Δημήτρης (Αίας) και Σαρρής Αντώνης (Αίας). Και στα κορίτσια οι Τέκου Αναστασία (Αίας)  και Κίοση Μαρία (Αίας) , Ντοκμετζή Νικολέτα (Αίας) και Ανανιάδου Σοφία (Αίας).

    Σε διπλά και μικτά τις καλύτερες θέσεις πήραμε με τους: Γιοβά –Οικονόμου που έχασαν στον αγώνα πρόκρισεις με 3-2 σετ (11-06 το 5ο σετ) και πλασαρίστηκαν στην καλύτερη 6άδα και στο μικτό με Γιοβά – Τέκου που έφτασαν μέχρι τους 12 καλύτερους.

    Διάφορα στιγμιότυπα από τους αγώνες

    Διάφορες  φωτογραφίες από τους αγώνες

    [nggallery id=9]


  • ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ Β΄ ΕΘΝΙΚΗΣ

    ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ Β΄  ΕΘΝΙΚΗΣ

    Ανοίγει η αυλαία της Β΄ εθνικής Βορείου Ελλάδος, πρώτες στην μάχη ρίχνονται τα κορίτσια της ομάδας μας (ΑΙΑΣ), την Κυριακή 11-10-2009 εντός έδρας με αντίπαλο την ομάδα των Αρμένιων (Ένωση Αρμενίων) και στις 20:00 το βράδυ. Σας περιμένουμε όλους.

    Τα κορίτσια μας δώσανε έναν πολύ καλό αγώνα, αλλά δεν τα κατάφεραν τελικά και ηττήθηκαν με 4-1 από την Ένωση Αρμενίων , την νίκη την έκανε η Τέκου Αναστασία με 3-1 σετ εναντίον της  Δήμου Γεωργίας, αγωνίστηκαν επίσης από την ομάδα μας η Ντοκμετζή Νικολέτα και η Κιόση Μαρία ενώ αναπληρωματική ήταν η Ανανιάδου Σοφία. Στον Σαββατιάτικο αγώνα που προηγήθηκε  για τον  ίδιο όμιλο ο ΑΟ Θερμαίος  επικράτησε της  ένωσης Αρμενίων με 4-3.

    DSC03782_resizeDSC03777_resize


  • Αθλητές Άδωνι

    ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ    :    Κρυωνάς Γιώργος και Καλαϊτζής Δημήτρης

    ΑΝΤΡΙΚΟ              :   Πεσκελίδης Γιώργος, Ενεβέης Κυριάκος και Εφραιμίδης Ιάσωνας.

    ΕΦΗΒΙΚΟ και ΠΑΙΔΙΚΟ:  Γιοβάς Ανέστης, Οικονόμου Γρηγόρης, Ραμπότας Εμμανουήλ, Παπασάβογλου Στέφανος, Λάτκας Θανάσης και Κιόσης Βασίλης.

    ΠΑΝΠΑΙΔΙΚΟ     :   Ραμπότας Σεραφείμ, Οικονόμου Κωνσταντίνος και Ανανιάδης Αδάμ.

    Matrix Πίνγκ Πόνγκ


  • Αθλητές Αίαντα Ευόσμου

    ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ :  Κρυωνάς Γιώργος και Καλαϊτζής Δημήτρης.

    ΑΝΤΡΙΚΟ    :  Καλαϊτζής Παναγιώτης, Μακέδας Τόμυ, ,Κρυωνάς Γιώργος, Αβραμίδης Γιώργος και Ματσιώρης Μιχάλης.

    ΕΦΗΒΙΚΟ    :  Διδασκάλου Παύλος, Μηλιάς Μιχάλης και Λαδάς Δημήτρης.

    ΠΑΙΔΙΚΟ    :  Μηλιάς Μιχάλης, Λαδάς Δημήτρης, Παπαδόπουλος Δημήτρης και Παναγιωτίδης Γιώργος.

    ΠΑΝΠΑΙΔΙΚΟ :   Σαρής Αντώνης, Παυλίδης Αλέξανδρος, Λαδάς Αλέξης, Τσορμπατζόγλου Γιώργος και Λελούδης Γιάννης.

    ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  :  Ντοκμετζή Νικολέτα, Τέλου Αναστασία, Κιόση Μαρία και Ανανιάδου Σοφια.


  • ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 2009-10

    ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Β΄  ΕΘΝΙΚΗ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ      2009-10

    Το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Βορείου Ελλάδος ανδρών και γυναικών, σε πρώτη φάση θα λάβει χώρα ξεχωριστά σε κάθε γεωγραφική περιοχή σε Μακεδονία και Θράκη και αφού επικρατήσουν οι καλύτερες από κάθε περιοχή, τότε θα γίνει το  συγκεντρωτικό μπαράζ για τις προκρίσεις στο Πανελλήνιο μπαράζ ανόδου.

    Αναλυτικά για τους άνδρες της Θεσσαλονίκης: οι αγώνες θα γίνουν στις έδρες των ομάδων σε διπλούς πούλ αγώνες, οι 15 ομάδες της Θεσσαλονίκης χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους,  από τους οποίους οι δύο πρώτοι περνάνε στην επόμενη φάση όπου χιαστεί ο  1ος του 1ου ομίλου θα παίξει με τον 2ο του 2ου ομίλου, ο 2ος του 1ου ομίλου θα παίξει με τον 1ο του 2ου ομίλου, ο 1ος του 3ου ομίλου θα παίξει με τον 2ο του 4ου ομίλου, ο 2ος του 3ου ομίλου θα παίξει με τον 1ο του 4ου ομίλου. Οι 4οις  νικητές θα προκριθούν στην τελική φάση που θα διεξαχθεί συγκεντρωτικά στην αίθουσα της Τοπικής Επιτροπής.

    Αναλυτικά ο 1ος όμιλος  αποτελείται από ΧΑΝΚ, ΜΑΣ ΑΕΤΟΣ και ΑΦΘ ΑΔΩΝΙΣ.    2ος όμιλος από ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ, ΑΣ ΠΕΡΑ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ και ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ.    Στον 3ο όμιλο οι ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ, ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ, ΠΑΣ ΕΧΕΔΩΡΟΣ και ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ  και τέλος στον 4ο όμιλο οι ΦΟΑ ΝΕΑΠΟΛΗΣ, ΑΣ ΘΕΡΜΑΙΟΣ, ΧΑΝΘ και ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

    Και για τις δύο ομάδες μας ο στόχος είναι η πρώτη θέση του ομίλου έτσι ώστε να αποφύγουμε να τεθούμε αντίπαλοι στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος.

    Στις  γυναίκες είναι 3 οι ομάδες της Θεσσαλονίκης σε έναν όμιλο όπου ο πρώτος του θα προκριθεί στην τελική φάση της Βορείου Ελλάδος, οι αγώνες θα γίνουν στις έδρες των ομάδων σε δύο γύρους. Ο όμιλος αποτελείται από ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ, ΕΝΩΣΗ ΑΡΜΕΝΙΩΝ και ΑΟ ΘΕΡΜΑΙΟΣ.

    Η νεανική γυναικεία ομάδα μας αποσκοπεί σε καλές εμφανίσεις και κάποιο καλό πλασάρισμα.

    Αναλυτικά όλο το πρόγραμμα των αγώνων με ώρες και έδρες θα ανακοινωθεί την επόμενη εβδομάδα.