Β΄ ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Β΄  ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Το Σαββατοκύριακο είχαμε πλήρη αγωνιστική για την β΄ εθνική των ανδρών της Βορείου Ελλάδος. Ο απολογισμός ήταν 3 νίκες και 1 ήττα.

Ας τα πάρουμε αναλυτικά το Σάββατο το βράδυ στην έδρα μας και μπροστά σε 30 περίπου οπαδούς μας έγιναν δύο πολύ καλοί αγώνες, ο Άδωνις κέρδισε τον ΝΝ Βότση με σκορ 4 – 0 από μία νίκη οι Καλαϊτζής Παναγιώτης, Μακέδας Τόμυ, Ματσιώρης Μιχάλης και στο διπλό Καλαϊτζής/ Ματσιώρης. Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Αίαντας  επικράτησε του Απόλλωνα Καλαμαριάς με σκορ 4 – 2 σε έναν αγώνα διαφήμιση του αθλήματος που είχε πολύ  πάθος, ανταγωνισμό αλλά και πολλούς καλούς πόντους μετά από δυόμιση ώρες αγώνα η εξέλιξη ήταν η εξής:

ΑΙΑΣ   –   Απ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ     :      4     –    2

Γιοβάς                     –  Νάκος          :11-07, 11-09, 12-10

Οικονόμου              – Σιαμίδης        : 06-11, 04-11, 05-11

Καλαϊτζής Δ- Χατζηκωνσταντίνου: 11-05, 8-11, 11-08, 11-07

Οικονόμου/ Καλαϊτζής Δ- Νάκος/ Σιαμίδης: 05-11, 09-11, 06-11

Γιοβάς                    – Σιαμίδης         : 11-07, 11-07, 07-11, 11-09

Καλαϊτζής Δ            – Νάκος           : 13-11, 03-11, 11-07, 06-11, 12-10.

Την Κυριακή ο Αίαντα επικράτησε με 4 – 1 του Ναυάρχου Βότση εκτός έδρας με δύο νίκες του Ραμπότα Εμμανουήλ, μία του Γιοβά Ανέστη και το διπλό Γιοβάς/Οικονόμου ενώ αγωνίστηκε και ο Παπασάβογλου Στέφανος. Από την άλλη όμως ο Άδωνις σε έναν αγώνα τριών ωρών εκτός έδρας με την ΧΑΝΚ λύγισε στο τέλος με σκορ 4 – 3 όπου στο τελευταίο αγώνα ο αθλητής μας Ματσιώρης Μιχάλης έχασε τελικά στις λεπτομέρειες  με 3 – 2 σετ, δύο νίκες έκανε ο Μακέδας Τόμυ και μία ο Κρυωνάς Γιώργος.

Μετά από 10 αγωνιστικές ο Αίαντας είναι πρώτος και μόνος στον 2ο όμιλο της Θεσσαλονίκης για την Β΄εθνική Βορείου Ελλάδος και οδεύει φουλ για το μπαράζ.